Ukończone Baltic Park Molo

Baltic Park Molo
Baltic Park Molo

Na wiosnę 2012 roku Geotest wykonywał badania geotechniczne, a we wrześniu 2013 roku rozpoczęto pierwsze roboty ziemne. Po usunięciu krzaków i zdjęciu humusu przystąpiono do wykonania wykopu pod zespół hotelowo-usługowy wraz z infrastrukturą techniczną – Baltic Park Molo w Świnoujściu przy ulicy Uzdrowiskowej.

Ze względu na dwukondygnacyjną część podziemną, wysokość budynku i grubość płyty fundamentowej zaplanowano posadowienie na głębokości 10.10 m p.p.t. Główny budynek posiada 13 kondygnacji naziemnych.

W celu rozpoznania budowy geologicznej wykonano wiercenia badawcze i sondowania CPT do głębokości 15-35 m. Badania wykazały, że na projektowanym poziomie posadowienia występują średnio zagęszczone piaski drobne z wkładkami organicznymi. Stopień zagęszczenia piasków ID = 0.40. Piaski zalegają do głębokości 35,00 m i przedzielone są cienką warstwą plastycznej gliny pylastej zawierającej wkładki organiczne. Woda gruntowa zalegała płytko na głębokości 0.50 m p.p.t. 

Wykop pod główny budynek wykonano w obudowie ze ścianki Larsena. Ściankę zamontowała firma Aarsleff. Stateczność ścianki zapewniały kotwy gruntowe.

Budowę głównego budynku kompleksu rozpoczęto wiosną 2015 roku. Po wykonaniu zabezpieczenia wykopu rozpoczęto usuwanie mas ziemi przy jednoczesnym obniżaniu poziomu wody gruntowej. Budynek został oddany do użytku w lipcu 2017 roku. W zespole budynków znajduje się 5 gwiazdkowy Hotel Raddisson Blu Resort. Projekt powstał w pracowni Płaskowicki i Partnerzy Architekci. Budowę realizowała firma Erbud. Inwestorem jest Inwestycja Zdrojowa Invest.

Hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szerokiej piaszczystej plaży. Od brzegu morza dzieli go pas wydm i plaża. Z okien hotelu rozciąga się piękny widok na Bałtyk.