O nas

Geotest to dynamicznie rozwijająca się firma badawczo-doradcza.

Wyznaczamy trendy w branży

Drony

Naloty fotogrametryczne do oceny terenu przy opracowywaniu opinii środowiskowych. Pomiary i zdjęcia odtwarzają precyzyjnie obraz powierzchni działki.

Wiertnice mechaniczne

Nasz park maszynowy to między innymi wiertnice zamontowane na uniwersalnym samochodzie ciężarowo-terenowym Mercedes Unimog.

Sondowanie CPTu

Badania sondą statyczną CPTu, zapewniającą precyzyjne wyniki w czasie rzeczywistym, mierzone elektronicznie za pomocą nowoczesnych czujników.

Digital w terenie

Stosowanie cyfrowego zapisu prac w terenie pozwala przesyłać dane drogą elektroniczną bezpośrednio z miejsca prowadzonych prac do naszego biura.

Lekka płyta dynamiczna

Wprowadziliśmy do Polski lekką płytę dynamiczną. Od 2003 roku przeprowadziliśmy tysiące badań, co pozwoliło opracować własne korelacje interpretacyjne.

Baza danych

Jedyne w kraju takiego rodzaju cyfrowe archiwum naszych opracowań wraz z wielofunkcyjną, geologiczną bazą danych, z której ułatwień korzystają nasi Klienci.

Naszym celem jest doradzać klientom w procesie inwestycyjnym

W każdym projekcie poznajemy potrzeby i wyzwania klienta, aby dzięki naszej wiedzy klienci maksymalizowali efektywność swoich inwestycji. Pracujemy z największymi inwestorami i deweloperami w Polsce i na świecie.

  • dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem publikując w fachowych czasopismach, takich jak „Inżynieria i budownictwo”, „Geoinżynieria”, „Architektura”, „Materiały budowlane” i inne
  • z naszej inicjatywy powstało Polskie Zrzeszenie Wykonawców Badań Podłoża Gruntowego
  • zdobywaną wiedzę o budowie geologicznej Warszawy w połączeniu z historią miasta rozpowszechniamy na łamach czasopisma „Stolica”
  • organizujemy wykłady z geotechniki i ochrony środowiska dla menedżerów, architektów, konstruktorów i deweloperów
  • założona przy firmie fundacja Dobry Grunt prowadzi działania w zakresie kultury i dobroczynności
  • bierzemy aktywny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych.
Profesjonalne doradztwo geotechniczne
Profesjonalne doradztwo geotechniczne

1985

Krzysztof Traczyński zaczyna prace na budowie I linii metra w Warszawie, które potrwają prawie ćwierć wieku.

1990

W październiku zostaje założona firma Zakład Badań Geotechnicznych Geotest.

1996

Powstaje drużyna koszykarska Geotest, która w 2001 roku zdobywa tytuł mistrzowski.

1997

Geotest wprowadza do oferty i wykonuje pierwsze badania zanieczyszczenia gruntu.

2000

Geotest rozpoczyna pracę z użyciem jednej z najnowocześniejszych wiertnic w kraju, zamontowanej na Mercedesie Unimogu.

2003

Geotest wprowadza płytę dynamiczną jako podstawowe narzędzie kontroli prac ziemnych na budowach.

2004

Geotest zakłada internetowy magazyn Geotekst poświęcony geotechnice.

2008

Geotest rozpoczyna przeprowadzanie badań statyczną sondą CPT włoskiego producenta Pagani.

2010

Geotest rozpoczyna nadzór nad budową II linii metra, który potrwa następne kilkanaście lat.

2011

Geotest, jako pierwsza firma geotechniczna w Polsce, wprowadza profesjonalne odbiorniki geodezyjne w badaniach geologicznych.

2013

Geotest zostaje liderem pod względem zatwierdzanych dokumentacji geologiczno-inżynierskich w Polsce (dane Narodowego Archiwum Geologicznego).

2015

Po 25 latach działania firmy Zakład Badań Geotechnicznych Geotest powstaje spółka Geotest Sp. z o.o.

2016

Geotest przeprowadza pokaz sondowania CPTU razem z Tomem Lunne i Johnem Powellem, autorami najważniejszej na świecie publikacji dotyczącej tego rodzaju badania.

2017

Na potrzeby budowy Varso, najwyższego budynku w Unii Europejskiej, Geotest wykonuje rozpoznanie podłoża do głębokości 75 metrów poniżej powierzchni terenu.

2018

W siedzibie Geotest odbywa się spotkanie założycielskie Polskiego Zrzeszenia Wykonawców Badań Podłoża Gruntowego. Wiceprezesem zrzeszenia zostaje jego pomysłodawca dr Michał Grela.

2021

Geotest wykonuje 9000. opracowanie.

2022

Geotest zmienia identyfikację wizualną swojej marki na taką, która lepiej odpowiada jego wartościom: pracy zespołowej, nastawieniu na rozwój i odpowiedzialności.

2023

Geotest wykonuje badania oraz zatwierdza dokumentacje geologiczno-inżynierskie i hydrogeologiczne dla III linii metra w Warszawie.

Co jest dla nas ważne

Praca zespołowa

Sukces firmy zależy od pracy całego zespołu. Wierzymy w to, że w codziennej współpracy najważniejsze jest łączyć profesjonalizm z dbaniem o dobrą atmosferę. Dlatego wspólnie rozwiązujemy problemy, dbamy o odpowiedni przepływ informacji, wspieramy otwartą komunikację i ciągłe doskonalenie. Jeśli ktoś w firmie potrzebuje pomocy, to po prostu pomagamy. Bo przecież gramy do jednej bramki.

Rozwój

Nasza branża cały czas się rozwija i także my, jako ludzie, się rozwijamy. To nas wszystkich napędza: że możemy uczyć się nowych rzeczy, wdrażać innowacyjne rozwiązania, mierzyć się z nowymi wyzwaniami i znajdować dla nich rozwiązania. Codzienna komunikacja i współpraca to także pole do zwiększania naszych kompetencji. Mamy otwarte głowy, dlatego szukamy wsparcia w rozwoju również u zewnętrznych ekspertów oraz podczas szkoleń.

Odpowiedzialność

Każdy i każda z nas zna swoje obowiązki i wie, że od jakości ich wykonania zależy jakość pracy całego zespołu. A nasza praca przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo inwestycji naszych klientów i bezpieczeństwo ludzi korzystających z obiektów posadowionych na gruntach, które badamy. To zobowiązuje cały zespół do jak najwyższej jakości działań i staranności każdego dnia.

Umów się na konsultację

Z Geotest zoptymalizujesz koszty przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka swojej inwestycji.

Umów się