Jaki jest sens wykonywania badań geotechnicznych?

Badania geotechniczne wykonuje się w celu określenia warunków wodno-gruntowych podłoża pod inwestycję. Są to konieczne informacje do właściwego i bezpiecznego zaprojektowania fundamentów budynku i w razie czego doboru typu ich izolacji, możliwości podpiwniczenia budynku, doboru typu przydomowej oczyszczalni ścieków czy też możliwości odprowadzenia wód opadowych z dachu budynku do gruntu.

Zaleganie słabych gruntów
Zaleganie słabych gruntów

Badania pozwalają określić obszary zalegania słabych gruntów i płytko leżących wód gruntowych.

Wzależności od warunków wodno - gruntowych dobieramy typ izolacji i podajemy sposób zabezpieczenia budynku przed wodą gruntową i opadową. Woda opadowa gromadząca się wokół budynku jest często przyczyną zawilgocenia piwnic i murów.

Zaleganie płytkich wód gruntowych
Zaleganie płytkich wód gruntowych

Ddzięki stałej współpracy z firmami zajmującymi się sprzedażą materiałów budowlanych i posiadanemu doświadczeniu doradzimy zastosowanie nowych, często mało znanych w Polsce materiałów i technologii.

Informujemy o stanie zanieczyszczenia gleb i wód otwartych w sąsiedztwie działki.

Informujemy o stanie zanieczyszczenia gleb
Informujemy o stanie zanieczyszczenia

W trakcie wierceń możemy znaleźć piasek, który będzie można wykorzystać przy budowie (do betonu, tynku), oszczędzając na jego kupnie.

Badania wykonane przed zakupem działki mogą ujawnić jej ukryte wady i wówczas można oszczędzić pieniądze rezygnując z zakupu, lub korzystnie negocjować cenę.

Badania geotechniczne
Badania geotechniczne

Jak możemy Ci pomóc?

Jeżeli zamierzasz kupić działkę zadzwoń do nas, a przebadamy ją dla Ciebie. Dzięki badaniom będziesz w pełni świadomy co kupujesz. Pozwoli Ci to uniknąć kupna działki z niesprzyjającymi warunkami gruntowymi, a co za tym idzie unikniesz kosztów związanych z posadawianiem domu w trudnych warunkach.

Jeśli jesteś już posiadaczem nieprzebadanej jescze działki i chciałbyś rozpocząć budowę domu serdecznie zachęcamy Cię do kontaktu z nami. Przeprowadzimy dla Ciebie niezbędne badania abyś mógł być pewien, że wybudowany przez Ciebie dom będzie stał latami.

Korzystając z naszych usług:

  • wybudujesz stabilny dom i unikniesz spękań budynku
  • unikniesz problemów z wodą takich jak zalewanie piwnicy
  • oszczędzisz pięniądze unikając zmian w projekcie, które są bardzo prawdopodobne w przypadku budowania domu bez przeprowadzenia wcześniejszych badań gruntu
  • zyskasz spokój i pewność, że Twój dom będzie stał długie lata

Przeczytaj także

Powodzenia w budowie domu!