Browary Warszawskie

Rodzaj usługi: Badania geologiczne, Badania zanieczyszczenia
Data: 2016-2018

O realizacji

To nowoczesny kompleks zlokalizowany na działce o powierzchni prawie 5 ha w centrum Warszawy pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Echo Investment we współpracy z JEMS Architekci stworzyło wielofunkcyjną, nową część miasta, rewitalizując zabytkowe obiekty dawnych browarów.

Korzyści dla klienta

Uzyskanie danych niezbędnych do zaprojektowania fundamentów obiektów oraz rewitalizacji budynków i zabytkowych budowli podziemnych. Badania pozwoliły na określenie parametrów geotechnicznych, co wpłynęło na obniżenie kosztów prac fundamentowych.

Precyzyjnie wykonane badania zanieczyszczenia gruntu i wody gruntowej umożliwiły bezproblemowe przeprowadzenie bardzo wymagającego projektu w terenie poprzemysłowym.

Referencje

"Podczas projektowania kompleksu Browarów Warszawskich współpracowaliśmy z firmą Geotest, która bardzo często pomaga nam w realizacji kluczowych projektów. Geotest to specjaliści, z którymi współdziałamy od ponad dwóch dekad i do których mamy pełne zaufanie w branży badań środowiskowych i geologicznych."

Olgierd Jagiełło
Współzałożyciel
Jems Architekci

Kluczem do sukcesu tego projektu, było takie zaprojektowanie i realizacja badań, aby uwzględnić istniejącą zabudowę zabytkową oraz infrastrukturę podziemną. Na złożoność projektu dodatkowo wpłynęły niezbędne uzgodnienia z Konserwatorem Zabytków oraz Biurem Ochrony Środowiska.

Project Manager