I oraz II linia metra w Warszawie

Rodzaj usługi: Badania geologiczne, Konsultacje
Data: 1985-2022

O realizacji

I oraz II linia metra w Warszawie to do tej pory jedyne obiekty miejskiej kolei podziemnej w Polsce. Uczestniczyliśmy w budowie 20 stacji obu linii metra na przestrzeni ostatnich prawie 40 lat zarówno w fazie projektowej, wykonawczej, jak i eksploatacyjnej.

Korzyści dla klienta

W fazie projektowej dostarczyliśmy informacje o budowie geologicznej podłoża, które pozwoliły na realizację m.in. najgłębszej stacji metra Nowy Świat. W fazie wykonawczej zapewniliśmy nadzór geotechniczny, dzięki czemu realizacja obiektów przebiegła bezproblemowo.

Referencje

"Rzetelność, zaangażowanie i profesjonalne podejście podczas realizacji powierzonych zadań to tylko niektóre, pozytywne aspekty współpracy z firmą Geotest, która od wielu lat wykonuje dla nas badania podłoża i nadzoruje budowę metra."

Bulent Ozdemir
Country Director
Gülermak

Projekt wymagał świetnej koordynacji wynikającej z konieczności pogodzenia trwających jednocześnie prac na różnych obiektach budowy metra. Pracowaliśmy pod presją czasu przygotowując jednocześnie dokumentację projektową, tak aby zapewnić wsparcie merytoryczne na najwyższym poziomie.

Patrycja Szewczyk Project Leader / Geological Project Lead