Stadion Narodowy

Rodzaj usługi: Badania geologiczne, Konsultacje
Data: 2010-2011

O realizacji

To najbardziej znany obiekt sportowy w kraju, zlokalizowany w miejscu dawnego stadionu dziesięciolecia, mogący pomieścić prawie 60 tysięcy kibiców. Pod murawą znajduje się kilkupoziomowy garaż. Stadion zdobi elewacja i dach rozpięty na niezależnej konstrukcji rurowej.

Korzyści dla klienta

Posadowienie obiektu w trudnych warunkach gruntowych oraz przygotowanie projektu drogi dla 150-tonowego dźwigu do montażu konstrukcji dachu, który pracuje bez zakłóceń w zmiennej temperaturze powietrza (od -20 stopni w zimie do +30 stopni w lecie) na podłożu zbudowanym z gruntów nasypowych o miąższości ponad 10m.

Referencje

"Podczas budowy tego bardzo skomplikowanego obiektu, dodatkowo posadowionego w trudnych warunkach gruntowych, wielokrotnie korzystałem z usług i doradztwa firmy Geotest. Wysoki poziom merytoryczny ich opracowań jest bardzo przydatny w realizacjach najtrudniejszych projektów budowlanych."

Marcin Zaręba
Dyrektor Budowy
Alpine - Hydrobudowa Polska SA - PBG SA

Największym wyzwaniem projektu była złożona budowa geologiczna podłoża. Grunty potencjalnie niestabilne: o dużej miąższości, zróżnicowanym stanie i składzie, po powierzchni których poruszać się musiał pięćsettonowy dźwig. Naszym zadaniem było określenie takiego projektu drogi technicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Marek Kluczek Project Leader / Research & Development Manager