Varso Tower (310m)

Rodzaj usługi: Badania geologiczne, Badania zanieczyszczenia, Konsultacje
Data: 2014-2017

O realizacji

Kompleks budynków biurowych zlokalizowanych na rogu ulicy Chmielnej i alei Jana Pawła II w centrum Warszawy, zrealizowany przez HB Reavis. Varso Tower jest najwyższym budynkiem w Polsce i w Unii Europejskiej, a jego całkowita wysokość wynosi 310 m. Obiekt posiada pięciokondygnacyjny garaż podziemny i sąsiaduje bezpośrednio z tunelem średnicowym.

Korzyści dla klienta

Z myślą o realizacji tego projektu wykonaliśmy najgłębszy otwór badawczy dla projektu budynku w Polsce, o głębokości 75 metrów poniżej powierzchni terenu. Ponadto wykonaliśmy najbardziej zaawansowane badania laboratoryjne w celu oceny parametrów wytrzymałościowo-odkształceniowych oraz wszelkiego typu badania polowe, a także odkrywki fundamentowe do głębokości ponad 10 metrów.

Referencje

"Geotest wykonał kompleksowe badania podłoża gruntowego dla realizowanego przez nas kompleksu Varso. Przeprowadzone analizy geologiczne i środowiskowe wykonane zostały na najwyższym poziomie, uwzględniając problematykę wynikającą z realizacji projektu na skalę europejską."

Marcin Chruśliński
Development Manager
HB Reavis Poland

Największym wyzwaniem projektu była konieczność wykonania głębokich wierceń oraz sondowań w trudnym terenie miejskim, w podłożu z licznymi przeszkodami podziemnymi. Ważnym aspektem pracy była także potrzeba wpisania się w napięte harmonogramy pracy klienta i innych ekip działających w tym samym terenie.

Ryszard Grosz Project Leader / Field Operations Manager