Badania gruntu dla domów jednorodzinnych

Przed kontaktem z naszym biurem, w sprawie badania gruntu dla domów jednorodzinnych, uprzejmie prosimy o zapoznanie się ze stroną Badania gruntu dla domów jednorodzinnych - informacje.

Cel badania gruntu dla domów jednorodzinnych

Badania geotechniczne wykonuje się w celu określenia warunków wodno-gruntowych podłoża pod inwestycję. Są to konieczne informacje do właściwego i bezpiecznego zaprojektowania fundamentów budynku i w razie czego doboru typu ich izolacji, możliwości podpiwniczenia budynku, doboru typu przydomowej oczyszczalni ścieków czy też możliwości odprowadzenia wód opadowych z dachu budynku do gruntu.

Pamiętaj: nawet w przypadku kupna gotowego projektu domu jednorodzinnego konieczne jest dostosowanie go do budowy geologicznej działki. Rezygnacja z geotechnicznych badań gruntu dla domów jednorodzinnych bardzo często prowadzi do nierównomiernego osiadania budynku, pękania ścian czy pojawianiem się wody gruntowej lub wilgoci w piwnicach.

Popękana ściana w salonie domu wybudowanego bez badania gruntu dla domów jednorodzinnych
Popękana ściana w salonie domu wybudowanego bez badania gruntu dla domów jednorodzinnych.

Zobacz więcej zdjęć katastrof budowlanych.

Dlaczego należy zamówić badanie gruntu pod dom jednorodzinny?

Pamiętaj: w świetle nowego prawa obowiązującego od 29 kwietnia 2012 dla obiektów wszystkich kategorii geotechnicznych (w tym domów jednorodzinnych) opracowuje się opinię geotechniczną.

Jeżeli dopiero kupujesz działkę pod budowę domu, to na pewno chcesz wybrać taką, na której da się wybudować stabilny dom, prawda? (zobacz artykuł Poradnik: Przed kupnem działki) Musisz pamiętać, że działka budowlana oprócz dobrej lokalizacji i wielkości, musi mieć właściwe warunki wodno-gruntowe, tak by Twój dom przetrwał lata. Jedynym sposobem na potwierdzenie użyteczności danego gruntu pod budowę domu jest profesjonalne badanie gruntu.

Masz już działkę i projekt domu, ale zastanawiasz się czy jedno pasuje do drugiego? Słusznie. Czy wiesz, że każdy projekt fundamentów trzeba dostosować do gruntu, na którym mają być posadowione? Jeżeli wybudujesz dom w oparciu o projekt, który nie był dopasowany do Twojej działki narażasz się na katastrofę budowlaną i olbrzymie koszty. Zobacz artykuł Poradnik: Fundamenty - bezpieczne budowanie.

A może popełniłeś błąd i zbudowałeś dom według projektu niedostosowanego do warunków gruntu i pękają Ci ściany lub zalewa piwnicę? Niezwłocznie skontaktuj się z nami, wykonamy badania gruntu, zbadamy przyczynę i określimy sposób rozwiązania problemu.

Pamiętaj: koszt badania gruntu dla domów jednorodzinnych jest niewspółmiernie mniejszy od kosztu zakupu działki, budowy domu lub usuwania skutków katastrof budowlanych. Nie ryzykuj, zaoszczędź czas, pieniądze i własny spokój.

Dlaczego Geotest?

Wykonujemy badania gruntu dla domów jednorodzinnych już od 1990 roku. W tym czasie zebraliśmy unikalną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim stworzyliśmy zgrany zespół profesjonalistów. Nasza praca odbywa się pod kierownictwem Krzysztofa Traczyńskiego, specjalisty z 30 letnim doświadczeniem w branży geotechnicznej. Wykonywaliśmy badania gruntu dla największych firm budowlanych i setek klientów indywidualnych (lista naszych klientów », galeria naszych realizacji »). Wiemy czego oczekujesz i wiemy jak to zrobić.

Nie czekaj - zamów badanie już teraz.

Zakres i sposób badania gruntu

Badania pod nową inwestycję

Ilość i głębokość punktów badawczych zależy od budowy geologicznej, głębokości posadowienia fundamentów (podpiwniczenia budynku) oraz od powierzchni projektowanego budynku. Przy występowaniu na działce gruntów słabonośnych, konieczne jest rozpoznanie podłoża co najmniej dwa metry poniżej poziomu zalegania gruntu nośnego. Skontaktuj się z nami, aby dopasować sposób badania do Twojej sytuacji.

Wykrywanie przyczyn zawilgocenia piwnic oraz przyczyn powstawania spękań na ścianach budynku

Każda z takich sytuacji wymaga indywidualnego podejścia i sposobu badania. Zazwyczaj wykonuje się serię płytkich otworów badawczych do głębokości kilku metrów. Wykorzystywany jest do tego specjalistyczny sprzęt geotechniczny. Następnie wykonuje się dokładne pomiary geodezyjne oraz pomiary poziomu zwierciadła wody gruntowej. Badania pozwalają ocenić stan wodno-gruntowy podłoża i określić przyczynę zawilgocenia lub spękania budynku i zaplanowania jej usunięcia. Rozpoznanie geologiczne jest potrzebne do prawidłowego zaprojektowania izolacji, iniekcji czy wzmocnienia fundamentów.

Badania gruntu dla domów jednorodzinnych - bardzo często woda w piwnicy osiąga poziom nawet 50 cm
Badania gruntu dla domów jednorodzinnych - bardzo często woda w piwnicy osiąga poziom nawet 50 cm

Sprawozdanie z badań gruntu - opinia geotechniczna

Wyniki prac otrzymasz w formie opinii geotechnicznej (4 egzemplarze). W świetle prawa polskiego dla 1- lub 2-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych i gospodarczych, opinia geotechniczna jest niezbędnym dokumentem do uzyskania pozwolenia na budowę. W przypadku złożonej lub skomplikowanej budowy geologicznej oraz konstrukcji obiektu o większej ilości kondygnacji może wystąpić konieczność wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej. Gotową opinię i/lub dokumentację można odebrać w siedzibie biura przy ul. Wita Stwosza 23 w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Dzięki nam:

  • Spełnisz wymogi prawne
  • Wybierzesz właściwą działkę pod budowę domu,
  • Zaoszczędzisz pieniądze na remontach i usuwaniu skutków katastrof budowlanych,
  • Skrócisz czas budowy unikając zmian w projekcie w trakcie jego wykonywania, a także dużych kosztów, które się z tym wiążą,
  • Zyskasz spokój i pewność, że Twój dom będzie stał przez długie lata.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Praca w branży geotechnicznej to nasza pasja, a dbałość o naszych klientów to dla nas jeden z najistotniejszych punktów współpracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy naszych specjalistów - zamów badania już dziś. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję i usługi na najwyższym poziomie.

Zamów badanie gruntu

Szczegółowe informacje na temat procesu opracowywania dokumentacji badań dla domów jednorodzinnych, odpowiedzi na związane z nimi często zadawane pytania oraz inne przydatne informacje znajdą Państwo na podstronie Badania gruntu dla domów jednorodzinnych - informacje.

Aby zamówić badania gruntu dla domów jednorodzinnych skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zapoznanie się ze stroną Badania gruntu dla domów jednorodzinnych - informacje, na której informujemy oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Prawdopodobnie znajdziesz tam informacje, których potrzebujesz.