Odbiór gruntu w wykopie

Odbiór gruntu w wykopie wykonujemy jedynie w ramach realizacji usługi kompleksowej konsultacji geotechnicznej. Opisanej tutaj usługi nie wykonujemy niezależnie.

Cel odbioru gruntu w wykopie

Odbiór gruntu w wykopie przez osobę z uprawnieniami geologicznymi jest wymagany przed rozpoczęciem układania warstwy chudego betonu. Naszym zadaniem będzie zbadanie stanu gruntu w dnie wykopu i stwierdzenie zgodności budowy geologicznej z dokumentacją. Badania gruntu przeprowadzamy na podstawie obserwacji makroskopowych oraz płytkich sondowań lub wierceń za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Odbiór gruntu w wykopie potwierdzamy wpisem do dziennika budowy.

Dodatkowo, poza kwestiami formalnymi, oględziny dna wykopu mają za cel wykrycie miejsc w których należy wykonać wymiany gruntu lub jego stabilizacji. Jest to szczególnie istotne jeżeli na terenie inwestycji rozpoznano grunty nasypowe.

Korzyści z odbioru gruntu w wykopie

Pamiętaj: odbiór gruntu w wykopie wraz z wpisem do dziennika budowy jest niezbędny do spełniania warunków formalno-prawnych.

Ponadto, dzięki naszej pomocy zyskasz pewność, że grunt został właściwie przygotowany i że w późniejszych etapach prac nie pojawią się tu dodatkowe problemy.

Dlaczego Geotest?

Wykonujemy badania geotechniczne już od 1990 roku. W tym czasie zebraliśmy unikalną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim stworzyliśmy zgrany zespół profesjonalistów. Nasza praca odbywa się pod kierownictwem Krzysztofa Traczyńskiego, specjalisty z 30 letnim doświadczeniem w branży geotechnicznej. Wykonywaliśmy badania gruntu dla największych firm budowlanych i setek klientów indywidualnych (lista naszych klientów », galeria naszych realizacji »). Wiemy czego oczekujesz i wiemy jak to zrobić.

Odbiór

Odbiór gruntu w wykopie należy zamówić co najmniej dzień przed układaniem warstwy chudego betonu. Odbiór dokonywany jest wyłącznie na odsłoniętym dnie wykopu, a jego odkrywanie powinno być dostosowane do aktualnych warunków atmosferycznych. Zalecamy wykonanie odbioru podłoża tuż przed przystąpieniem do betonowania.

Koszt usługi może być ustalony na podstawie ilości wizyt na placu budowy lub ryczałtowo za kompleksowy nadzór geotechniczny.

Odbiór gruntu w wykopie - dno wykopu przygotowane do układania warstwy chudego betonu
Odbiór gruntu w wykopie - dno wykopu przygotowane do układania warstwy chudego betonu

Dzięki nam:

  • Spełnisz kryteria formalno-prawne,
  • Będziesz pewny, że grunt jest właściwie przygotowany,
  • Uzyskasz pomoc doświadczonych specjalistów.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Praca w branży geotechnicznej to nasza pasja, a dbałość o naszych klientów to dla nas jeden z najistotniejszych punktów współpracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy naszych specjalistów - zamów badania już dziś. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję i usługi na najwyższym poziomie.

Zamów odbiór gruntu w wykopie

Aby zamówić odbiór gruntu w wykopie skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo.