Piezometry i monitoring poziomów wód gruntowych

Piezometry wykonujemy jedynie w ramach realizacji kompleksowych opracowań. Opisanej tutaj usługi nie wykonujemy poza nimi.

Piezometry - cel instalacji

Piezometry instaluję się w celu prowadzenia pomiarów (monitoringu) poziomu wód gruntowych. Otrzymane informacje pozwalają wyznaczyć kierunki spływu wód oraz określić miejsca w których woda gruntowa występuje płycej. Instalacja piezometrów jest szczególnie wskazana na terenach zagrożonych podtopieniami.

Piezometry - wyniki monitoringu prowadzonego podczas budowy I linii metra
Wykonywanie piezometrów - wyniki monitoringu prowadzonego podczas budowy I linii metra

Korzyści z monitoringu poziomów wód gruntowych

Monitoring poziomu wód gruntowych pozwoli Ci określić czy dany teren jest zagrożony podtopieniami oraz uzyskasz informacje odnośnie kierunku spływania wód. Pozwoli Ci to ocenić ryzyko występowania podtopień i przeciwdziałać zagrożeniom, wprowadzając środki zaradcze odpowiednie do wykrytego zjawiska. Zobacz też Poradnik: Wilgoć w piwnicy.

Pamiętaj: pominięcie instalacji piezometrów doprowadzi do zignorowania potencjalnego zagrożenia i narażenie się na podtopienia budynku oraz wysokie koszty naprawy, które wielokrotnie przewyższą cenę tego badania.

Dlaczego Geotest?

Wykonujemy badania geotechniczne już od 1990 roku. W tym czasie zebraliśmy unikalną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim stworzyliśmy zgrany zespół profesjonalistów. Nasza praca odbywa się pod kierownictwem Krzysztofa Traczyńskiego, specjalisty z 30 letnim doświadczeniem w branży geotechnicznej. Wykonywaliśmy badania gruntu dla największych firm budowlanych i setek klientów indywidualnych (lista naszych klientów », galeria naszych realizacji »). Wiemy czego oczekujesz i wiemy jak to zrobić.

Zakres prac

Wykonujemy montaż piezometrów o dowolnej głębokości oraz prowadzimy monitoring poziomu wód w zainstalowanych piezometrach. Piezometry umieszczamy bezpośrednio przy budynkach oraz w odległości kilkudziesięciu metrów od zabudowań, co pozwala nam ocenić wpływ budynku na warunkach hydrogeologiczne. Zdarza się, że woda gruntowa w sąsiedztwie zabudowy znajduje się wyżej niż na terenie niezurbanizowanym w najbliższej okolicy. Zazwyczaj jest to spowodowane brakiem rozpoznania i źle zorganizowanym odwodnieniem terenu wokół budynku. Przykładem takiej sytuacji jest osiedle na Pradze w Warszawie, gdzie zastosowanie drenażu ułatwiło spływ wody i ochroniło piwnice przed zalewaniem.

Piezometry - schematyczna konstrukcja otworu piezometrycznego
Wykonywanie piezometrów - schematyczna konstrukcja otworu piezometrycznego

Dzięki nam:

  • Ocenisz ryzyko podtopień,
  • Dostosujesz projekt do warunków gruntowych,
  • Zapobiegniesz potencjalnym problemom lub dowiesz się jak rozwiązać już powstałe,
  • Otrzymasz pomoc doświadczonych specjalistów.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Praca w branży geotechnicznej to nasza pasja, a dbałość o naszych klientów to dla nas jeden z najistotniejszych punktów współpracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy naszych specjalistów - zamów badania już dziś. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję i usługi na najwyższym poziomie.

Zamów instalację piezometrów i monitoring poziomu wód

Aby zamówić wykonanie piezometrów i/lub monitoring poziomu wód gruntowych, skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo.