Pomoc dla zalanych piwnic i zalanych budynków

Intensywne opady, które od czasu do czasu nawiedzają Polskę potrafią powodować znaczne podnoszenie się poziomów wody w gruncie. Zalana piwnica czy zalany budynek staje się wtedy problemem, z którym musi sobie poradzić wielu mieszkańców.

Przykładowo, w 2011 roku deszcze były bardzo intensywne. W Warszawie ilość opadów w lipcu 2011 osiągnęła prawie 400 mm. Średni roczny opad dla Warszawy to 760 mm. W lipcu 2011 odnotowano więc opad przekraczający średni półroczny. Takiego stanu rzeczy nie notowano przez ostatnie dziesiątki lat.

Wiele suchych przez dziesięciolecia budynków może w takiej sytuacji znaleźć się pod wodą. W naszym biurze każdego dnia rozmawiamy z klientami, którzy mają problemy z wodą zalewającą lub powodującą wilgoć w piwnicach i podziemnych pomieszczeniach budynków. Jeżeli masz ten problem, trafiłeś we właściwe miejsce.

Zalana piwnica lub zalany budynek? Oto w jaki sposób możemy Ci pomóc

Aby skutecznie poradzić sobie z wilgocią i zalewaniem piwnic musimy poznać przyczyny problemu. Dlatego zaczynamy od zebrania informacji o historii budynku, jego zalania i przeprowadzamy wizję lokalną. Używając specjalistycznego sprzętu, wykonujemy badania gruntu i odwierty wokół budynku, aby rozpoznać budowę geologiczną gruntu.

Uzyskane informacje starannie analizujemy i przygotowujemy dla Ciebie różne sposoby rozwiązania problemu, aby Twoja zalana piwnica mogła stać się ponownie sucha.

Współpracujemy z firmami, które zajmują się wykonawstwem. Polecimy Ci solidną firmę, która przeprowadzi zaplanowane przez nas zmiany.

Zalana piwnica – wilgoć w piwnicy często powoduje konieczność gruntownego remontem budynku
Zalana piwnica – wilgoć w piwnicy często powoduje konieczność gruntownego remontem budynku.

Dlaczego Geotest?

Wykonujemy badania geotechniczne już od 1990 roku. W tym czasie zebraliśmy unikalną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim stworzyliśmy zgrany zespół profesjonalistów. Nasza praca odbywa się pod kierownictwem Krzysztofa Traczyńskiego, specjalisty z 30-letnim doświadczeniem w branży geotechnicznej. Wykonywaliśmy badania gruntu dla największych firm budowlanych i setek klientów indywidualnych (lista naszych klientów », galeria naszych realizacji »). Wiemy czego oczekujesz i wiemy jak to zrobić.

Zamów badanie »

Najczęstsze rozwiązania, jakie mogą pomóc w naprawie zalanych budynków:

 • Odprowadzenie na bezpieczną odległość od ścian budynku, wody spływającej rurami spustowymi z dachu
 • Odpowiednie ukształtowanie terenu wokół budynku
 • Poprawne wykonanie zasypki wykopu
 • Właściwe zabezpieczenie pionowych ścian budynków
 • Drenaż opaskowy
 • Drenaż wewnętrzny
 • Odtworzenie, wykonanie izolacji pionowej
 • Ułożenie izolacji wewnątrz budynku

Zobacz artykuł z poradnika Geotestu: Zabezpieczanie budynków przed wodą gruntową

Pamiętaj: kluczowe w rozwiązaniu problemu jest zbadanie jego przyczyn. Wykonywanie jakichkolwiek prac bez przeprowadzenia badań gruntu mija się z celem.

Dzięki nam:

 • Poznasz przyczynę Twoich problemów,
 • Rozwiążesz problem,
 • Zaoszczędzisz pieniądze na przeprowadzaniu prac „na ślepo”,
 • Zyskasz spokój i pewność.

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Praca w branży geotechnicznej to nasza pasja, a dbałość o naszych klientów to dla nas jeden z najistotniejszych punktów współpracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy naszych specjalistów – zamów badania już dziś. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję i usługi na najwyższym poziomie.

Jak zamówić pomoc dla zalanego budynku?

Aby zamówić pomoc, skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo.