Laboratoryjne badania gruntów
Laboratoryjne badania gruntu wykonujemy jedynie w ramach realizacji kompleksowych opracowań. Opisanej tutaj usługi nie wykonujemy poza nimi.
Cel i zakres loboratoryjnych badań gruntów
Laboratoryjne badania gruntów są niezbędnym i nierozłącznym elementem geotechnicznych terenowych badań geologicznych.
Aby skrócić czas oczekiwania na wyniki badań gruntu, które prowadzimy dla naszych Klientów i w trosce o ich jakość, w listopadzie 2001 roku uruchomiliśmy własne laboratorium gruntowe.
Próby gruntu pobrane w trakcie prac wiertniczych przekazywanę są do laboratorium gruntowego w celu określenia ich cech fizycznych oraz parametrów wytrzymałościowo-odkształceniowych. Każde badanie rozpoczyna się analizą makroskopową podczas której określany jest rodzaj, barwa i stan gruntu. Następnie dokonuje się oznaczeń parametrów fizycznych gruntu przy pomocy następujących badań:
- sitowa i aerometryczna analiza granulometryczna
- badanie wilgotności
- oznaczanie granic konsystencji
- oznaczanie gęstości objętościowej gruntu

W celu określenia odkształcalności i ściśliwości gruntu, które wpływają na osiadania budowli wykonuje się badania edometryczne lub nowocześniejsze badania konsolidometryczne używając np. np. konsolidometru hydraulicznego Rowe'a. Sprzęt ten umożliwiają zadawanie obciążenia w dowolny sposób i z dowolną prędkością, a także pomiar ciśnienia wody w porach. Testy można również przeprowadzać do znacznie większych obciążeń i z dużo większa dokładnością niż to miało miejsce w edometrach.
Równie ważną cechą gruntu jest jego wytrzymałość odpowiadająca za nośność podłoża pod obiektem budowlanym. Oceny wytrzymałości dokonujemy poprzez badanie gruntu w aparacie trójosiowego ściskania lub zaawansowane testy typu Bender Element Test oparte na pomiarze prędkości przejścia fali ultradźwiękowej przez próbkę.

Wykonujemy również inne badania laboratoryjne gruntu w zależności od zapotrzebowania m.in. badanie Proctora, oznaczanie stopnia zagęszczenia gruntów niespoistych, oznaczanie zawartości substancji organicznej itp.
Korzyści z laboratoryjnych badań gruntu
Dzięki własnemu laboratorium możemy zagwarantować Ci, że badania gruntu będą przeprowadzone rzetelnie i na czas. Zaawansowane badania trójosiowe wykonujemy w renomowanym i najnowocześniejszym w Polsce laboratorium zlokalizowanym na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, dając Ci gwarancję jakości prowadzonych przez nas badań, które zapewniają precyzyjne wyniki.
Dlaczego Geotest?
Wykonujemy badania geotechniczne już od 1990 roku. W tym czasie zebraliśmy unikalną wiedzę i doświadczenie, a przede wszystkim stworzyliśmy zgrany zespół profesjonalistów. Nasza praca odbywa się pod kierownictwem Krzysztofa Traczyńskiego, specjalisty z 30 letnim doświadczeniem w branży geotechnicznej. Wykonywaliśmy badania gruntu dla największych firm budowlanych i setek klientów indywidualnych (lista naszych klientów », galeria naszych realizacji »). Wiemy czego oczekujesz i wiemy jak to zrobić.Dzięki nam:
- Przeprowadzisz wszystkie niezbędne badania,
- Oszczędzisz czas,
- Otrzymasz pomoc doświadczonych specjalistów,
- Uzyskasz wiarygodne wyniki parametrów gruntowych,
- Zoptymalizujesz projekt.
Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!
Praca w branży geotechnicznej to nasza pasja, a dbałość o naszych klientów to dla nas jeden z najistotniejszych punktów współpracy. Jeżeli potrzebujesz pomocy naszych specjalistów - zamów badania już dziś. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję i usługi na najwyższym poziomie.Jak zamówić laboratoryjne badania gruntów
Zazwyczaj wykonujemy kompleksowe badania laboratoryjne na potrzeby opracowywania dokumentacji badań podłoża gruntowego oraz geologiczno-inżynierskich. Możliwe jest również wykonanie wybranych badań laboratoryjnych na pobranych próbach gruntu np. w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Aby zamówić badanie skontaktuj się z nami telefonicznie lub e-mailowo.