Aktualności

 • Wywiad w Magazyny.pl

  Zachęcamy do lektury wywiadu opublikowanego w magazyny.pl, w którym eksperci z JLL oraz Geotest opisują wiele narzędzi i sposobów na sprawdzenie nieruchomości przed podjęciem decyzji inwestycyjnych. Wybudowanie magazynu czy fabryki na gruncie, o którym nic nie wiemy, wydaje się nierozsądne. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu inwestycyjnego ważnym aspektem jest due diligence nieruchomości.
 • Publikacja w Builder

  W listopadowym numerze miesięcznika Bulider ukazał się artykuł autorstwa dr Michała Greli dotyczący badania gruntu dla inwestycji magazynowych. W publikacji opisano case study 22 ha nieruchmości położonej w Lublinie. "Z roku na rok popyt na grunty rośnie, a ich podaż jest naturalnie ograniczona. Również obecna sytuacja na rynku nieruchomości przyspiesza znikanie dostępnych gruntów pod nowe inwestycje. Ogromnym wyzwaniem inwestorów jest dokładne określenie jakości i możliwości gruntu, jakim dysponują lub jaki chcą nabyć (...)"
 • Wizualizacja Towarowa Towers

  Towarowa Towers

  W tym roku rozpocznie się budowa budynków Towarowa Towers przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, wysokich na 31 kondygnacji. Jest to inwestycja Asbud Group. Po budynku Skyliner to kolejne wysokościowce w tym rejonie, dla których badania geotechniczne wykonywał Geotest. 
 • Zespół Geotestu w 2020 roku. Autor zdjęcia: Przemysław Lipiński

  30 lat Geotestu

  Geotest istnieje na rynku już 30 lat. Opracowaliśmy do tej pory ponad 8500 dokumentacji w całej Polsce. Z naszych usług korzystają firmy deweloperskie, branża handlowa, inwestorzy publiczni i wiele innych podmiotów. Działamy głównie w Warszawie, gdzie współpracowaliśmy przy budowie Metra Warszawskiego i Stadionu Narodowego, renowacji Dawnej Fabryki Modlina, czy zabezpieczaniu Kościoła Św. Anny.
 • Rekordowy obszar badań

  Rekordowy obszar badań

  W ostatnim czasie wykonaliśmy badania zanieczyszczenia gruntu i wody gruntowej na działce o powierzchni około 63 ha zlokalizowanej w Warszawie. To największy obszar badany jednorazowo przez Geotest. Poprzednie podobne badania przeprowadzaliśmy na obszarze 50 ha, który znajdował się poza granicami Warszawy.
 • Wykop pod nowy biurowiec Skanska

  Nowy biurowiec Skanska

  Przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Puławskiej rozpoczęła się budowa biurowca P180 firmy Skanska – o 15 kondygnacjach naziemnych i 3 poziomach podziemnych. Projekt powstał w pracowni PRC Architekci. Biurowiec będzie ubiegał się o certyfikat WELL, który potwierdza najwyższą jakość budynku i jego pozytywny wpływ na zdrowie oraz komfort pracowników. Jak można przeczytać na stronie inwestora, autorzy projektu położyli duży nacisk na udogodnienia dla rowerzystów. W budynku powstanie rowerownia z dostępem zlokalizowanym tuż obok wejścia głównego, a także szatnia z prysznicem.
 • Tarcze TBM na budowie metra

  Tarcze TBM na budowie metra

  Trwa drążenie tuneli szlakowych na budowie II linii metra w Warszawie, na której Geotest sprawuje nadzór geotechniczny. Na praskim odcinku do wykonania jest 5787 m tuneli. Jako pierwsza z szybu startowego przy stacji C21 Bródno wystartowała tarcza Maria, której zadaniem jest wydrążenie tunelu północnego. 15 czerwca rozpoczęła prace tarcza Anna wykonująca tunel południowy. 17 lipca Anna dotarła do stacji Kondratowicza. We wrześniu 2020 Maria wykonała 2239 metrów z zaplanowanych 2908, a Anna 921 z 2878 metrów. 
 • Budowa biurowców Lixa

  Biurowce Lixa

  W pobliżu stacji metra Rondo Daszyńskiego swój kolejny projekt o nazwie LIXA realizuje znany developer, firma Yareal. Budynki powstają w miejscu działającego centrum bankowego BNP Paribas, u zbiegu ulicy Karolkowej i Kasprzaka. Rozebrane zostały już dwa stare biurowce. Na narożniku przy ulicy Karolkowej zakończony został pierwszy etap inwestycji. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia HRA Architekci. Projekt konstrukcji BWL – Projekt. Trwa realizacja kolejnego etapu, budynku  C zamykającego kwartał zabudowy od zachodu.
 • Badamy na terenie całego kraju

  W roku 2019 i 2020 na potrzeby realizacji badań podłoża odwiedziliśmy: Balice, Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Garwolin, Gdańsk, Gdynię, Gniezno, Goleniów, Katowice, Kazimierz Dolny, Kowale, Kraków, Kutno, Lublin, Łódź, Małopole, Międzyrzecze Górne, Mszczonów, Mysłowice, Ostrołękę, Płock, Poznań, Radom, Rzeszotary, Rzeszów, Sokołów Małopolski, Sopot, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Szklarską Porębę, Toruń, Tychy, Unieście, Wrocław, Zabrze, Zawiercie, Zieloną Górę, Żory.
 • Wiercenia w Łazienkach Królewskich

  Zadaszenie Amfiteatru w Łazienkach Królewskich

  Na potrzeby budowy zadaszenia Amfiteatru w Łazienkach Królewskich wykonaliśmy wstępne rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych. Część prac wykonaliśmy z wyspy, gdzie dostarczenie sprzętu wiertniczego wymagało złożonej logistyki.

Pages