
Umów się na bezpłatną konsultację
Anna Urbanek-Szopa Operations Director +48 570 562 242
Zobacz czym się ostatnio zajmowaliśmy oraz w czym uczestniczyliśmy
W Katowicach, na nieruchomości przesyłowej, Geotest opracował i zatwierdził projekt planu remediacji, który stanowił wyzwanie, ale także szansę na przekształcenie skażonego terenu w bezpieczne i przyjazne środowisku miejsce. To projekt, który wykazuje nasze zaangażowanie w ochronę środowiska i oszczędność budżetu naszych klientów.
Badania i analizy: klucz do sukcesu
Wychodząc naprzeciw naszym Klientom, oraz dla wszystkich zainteresowanych, uruchamiamy bezpłatne webinary, na których będziemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest doradzać klientom w procesie inwestycyjnym - ten sam cel przyświeca naszym webinarom.
29 marca 2023 w warszawskim Centrum Nauki „Kopernik” odbył się pierwszy Kongres Projektantów i Inżynierów, który zgromadził blisko 300 uczestników.
Na program kongresu złożyły się cztery debaty panelowe, w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele świata nauki i eksperci z różnych specjalności działający przy obsłudze procesów inwestycyjnych.
Jeden z paneli poświęcono nowoczesnym narzędziom i innowacyjnym rozwiązaniom, a dyskusja skupiona była wokół wdrażania metodologii BIM w projektowaniu.
W Geotest rozpoczynamy coroczny, wakacyjny nabór najlepszych studentów na praktyki w naszej firmie. Jesteś studentem geologii lub pokrewnych kierunków? Zapraszamy!
Zdobędziesz cenne doświadczenie m.in. w działach:
Po ponad pół roku prowadzenia badań terenowych oraz laboratoryjnych uzyskaliśmy wszystkie decyzje administracyjne zatwierdzające dokumentacje geologiczno-inżynierskie oraz dokumentacje hydrogeologiczne dla nowych stacji, tuneli szlakowych oraz stacji techniczno-postojowej III linii metra w Warszawie.
To był bardzo intensywny okres. Ze względu na charakter oraz rolę inwestycji wszystkie prace były prowadzone w ścisłym reżimie czasowym. Wymagały też zaangażowania dużej ilości sprzętu oraz najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach.
Zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy 2023 życzy cały zespół Geotest.
Już kolejny raz Geotest aktywnie uczestniczył w XXI seminarium „Wzmocnienie podłoża i fundamentowanie 2023” organizowanym przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów i Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych.
W roku 2020 na chwilę przed epidemią dr inż. Krzysztof Traczyński przedstawił referat pt. „Błędy i braki w dokumentacjach geotechnicznych”. Tym razem autor zaprosił uczestników seminarium na prezentację materiału dotyczącego budowy metra w Warszawie.
Szczególnym czasem, w którym wypieka się pierniki jest Boże Narodzenie. Ciasto zaś, by było smaczne, musi dojrzeć. Dlatego dawniej pierniki zaczynano przygotowywać już w okresie katarzynek i andrzejek, na początku adwentu. Przez cały okres przedświąteczny ciastka dojrzewały, miękły oraz nabierały aromatu.
Praca geologa może się kojarzyć z trudnymi pracami terenowymi i mozolną pracą nad dokumentacją. A przecież geologia to także fascynująca dziedzina naukowa i praktyczna, w której można się realizować zawodowo i brać udział w wielu ciekawych projektach. O tym właśnie chcieliśmy przekonać studentów podczas dwóch ostatnich wizyt na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Z okazji 70-lecia Wydziału Geologicznego Uniwersytety Warszawskiego powstała inicjatywa „7 wycieczek terenowych na 70-lecie Wydziału Geologii”. Do współpracy zaproszono także Geotest.
Geotest zawsze wspiera inicjatywy popularyzujące wiedzę geologiczną i geotechniczną. Wielu pracowników firmy wywodzi się z Wydziału Geologii UW, więc tym bardziej ucieszyliśmy się z zaproszenia. Ze strony Geotestu wydarzenie organizował dr Michał Grela.
Po naszych badaniach i nadzorach na budowie I i II linii metra w Warszawie nadszedł czas na III linię. Geotest Sp. z o.o. wraz z konsorcjantami, wykona badania, opracuje oraz zatwierdzi dokumentację geologiczno-inżynierską i hydrogeologiczną, niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę dla tego bardzo ważnego i wymagającego projektu.
O wyzwaniach na III lini metra mogą Państwo dowiedzieć się więcej pod adresem https://builderpolska.pl/2022/09/09/26-roznych-rodzajow-gruntu/
Geotest jest na polskim rynku ponad 30 lat. Dziś dzielimy się dwiema ważnymi zmianami w naszej działalności:
Zachęcamy do lektury wywiadu opublikowanego w magazyny.pl, w którym eksperci z JLL oraz Geotest opisują wiele narzędzi i sposobów na sprawdzenie nieruchomości przed podjęciem decyzji inwestycyjnych. Wybudowanie magazynu czy fabryki na gruncie, o którym nic nie wiemy, wydaje się nierozsądne. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu inwestycyjnego ważnym aspektem jest due diligence nieruchomości.
W listopadowym numerze miesięcznika Builder Polska ukazał się artykuł autorstwa dr Michała Greli dotyczący badania gruntu dla inwestycji magazynowych. W publikacji opisano case study 22 ha nieruchmości położonej w Lublinie.
"Z roku na rok popyt na grunty rośnie, a ich podaż jest naturalnie ograniczona. Również obecna sytuacja na rynku nieruchomości przyspiesza znikanie dostępnych gruntów pod nowe inwestycje. Ogromnym wyzwaniem inwestorów jest dokładne określenie jakości i możliwości gruntu, jakim dysponują lub jaki chcą nabyć (...)"
Geotest istnieje na rynku już 30 lat. Opracowaliśmy do tej pory ponad 8500 dokumentacji w całej Polsce. Z naszych usług korzystają firmy deweloperskie, branża handlowa, inwestorzy publiczni i wiele innych podmiotów. Działamy głównie w Warszawie, gdzie współpracowaliśmy przy budowie Metra Warszawskiego i Stadionu Narodowego, renowacji Dawnej Fabryki Modlina, czy zabezpieczaniu Kościoła Św. Anny.
W ostatnim czasie wykonaliśmy badania zanieczyszczenia gruntu wraz z pełnym Audytem środowiskowym i wody gruntowej na działce o powierzchni około 63 ha zlokalizowanej w Warszawie. To największy obszar badany jednorazowo przez Geotest. Poprzednie podobne badania przeprowadzaliśmy na obszarze 50 ha, który znajdował się poza granicami Warszawy.
Trwa drążenie tuneli szlakowych na budowie II linii metra w Warszawie, na której Geotest sprawuje nadzór geotechniczny. Na praskim odcinku do wykonania jest 5787 m tuneli. Jako pierwsza z szybu startowego przy stacji C21 Bródno wystartowała tarcza Maria, której zadaniem jest wydrążenie tunelu północnego. 15 czerwca rozpoczęła prace tarcza Anna wykonująca tunel południowy. 17 lipca Anna dotarła do stacji Kondratowicza. We wrześniu 2020 Maria wykonała 2239 metrów z zaplanowanych 2908, a Anna 921 z 2878 metrów.
W roku 2019 i 2020 na potrzeby realizacji badań podłoża odwiedziliśmy: Balice, Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Garwolin, Gdańsk, Gdynię, Gniezno, Goleniów, Katowice, Kazimierz Dolny, Kowale, Kraków, Kutno, Lublin, Łódź, Małopole, Międzyrzecze Górne, Mszczonów, Mysłowice, Ostrołękę, Płock, Poznań, Radom, Rzeszotary, Rzeszów, Sokołów Małopolski, Sopot, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Szklarską Porębę, Toruń, Tychy, Unieście, Wrocław, Zabrze, Zawiercie, Zieloną Górę, Żory.
W październiku zainstalowaliśmy dwa repery głębinowe na terenie elektrowni Rybnik. Należąca do PGE elektrownia węglowa posiada moc 1800 MW. Repery o głębokości kilkunastu metrów zainstalowano w osłonie rur o średnicy 120 mm. Tego typu prace są aktualnie wykonywane rzadko. Po raz pierwszy w Polsce wykonano je na budowie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w latach pięćdziesiątych XX wieku.
Firmom geotechnicznym i budowlanym zdarza się wykazać niewiedzą, w wyniku czego powstałe opracowania i dokumenty zawierają różnego rodzaju błędy lub braki. 5 marca 2020 roku Krzysztof Traczyński na Seminarium IBDiM i PZWFS „Wzmacnianie podłoża i fundamentowanie 2020” wygłosił referat o ciekawych przykładach tego rodzaju zaniedbań. Treść referatu zamieściliśmy w Poradniku dla budujących.
Zapraszamy do lektury!
Anna Urbanek-Szopa Operations Director +48 570 562 242