Aktualności

Zobacz czym się ostatnio zajmowaliśmy oraz w czym uczestniczyliśmy

 • 11.04.2023

  Wielkanoc 2023

  Zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy 2023 życzy cały zespół Geotest.

  Czytaj więcej
 • 04.04.2023

  Wystąpienie Geotestu na XXI seminarium „Wzmocnienie podłoża i fundamentowanie 2023"

  Już kolejny raz Geotest aktywnie uczestniczył w XXI seminarium „Wzmocnienie podłoża i fundamentowanie 2023” organizowanym przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów i Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych.

  W roku 2020 na chwilę przed epidemią dr inż. Krzysztof Traczyński przedstawił referat pt. „Błędy i braki w dokumentacjach geotechnicznych”. Tym razem autor zaprosił uczestników seminarium na prezentację materiału dotyczącego budowy metra w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • 20.12.2022

  Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od zespołu Geotest

  Szczególnym czasem, w którym wypieka się pierniki jest Boże Narodzenie. Ciasto zaś, by było smaczne, musi dojrzeć. Dlatego dawniej pierniki zaczynano przygotowywać już w okresie katarzynek i andrzejek, na początku adwentu. Przez cały okres przedświąteczny ciastka dojrzewały, miękły oraz nabierały aromatu.

  Czytaj więcej
 • 12.12.2022

  Dzielimy się wiedzą - Geotest na Uniwersytecie Warszawskim

  Praca geologa może się kojarzyć z trudnymi pracami terenowymi i mozolną pracą nad dokumentacją. A przecież geologia to także fascynująca dziedzina naukowa i praktyczna, w której można się realizować zawodowo i brać udział w wielu ciekawych projektach. O tym właśnie chcieliśmy przekonać studentów podczas dwóch ostatnich wizyt na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Czytaj więcej
 • 17.10.2022

  Wycieczka geoinżynierska na metrze warszawskim

  Z okazji 70-lecia Wydziału Geologicznego Uniwersytety Warszawskiego powstała inicjatywa „7 wycieczek terenowych na 70-lecie Wydziału Geologii”. Do współpracy zaproszono także Geotest.

  Geotest zawsze wspiera inicjatywy popularyzujące wiedzę geologiczną i geotechniczną. Wielu pracowników firmy wywodzi się z Wydziału Geologii UW, więc tym bardziej ucieszyliśmy się z zaproszenia. Ze strony Geotestu wydarzenie organizował dr Michał Grela.

  Czytaj więcej
 • 28.08.2022

  Geotest na III linii metra - nowe wyzwania

  Po naszych badaniach i nadzorach na budowie I i II linii metra w Warszawie nadszedł czas na III linię. Geotest Sp. z o.o. wraz z konsorcjantami, wykona badania, opracuje oraz zatwierdzi dokumentację geologiczno-inżynierską i hydrogeologiczną, niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę dla tego bardzo ważnego i wymagającego projektu.

  O wyzwaniach na III lini metra mogą Państwo dowiedzieć się więcej pod adresem https://builderpolska.pl/2022/09/09/26-roznych-rodzajow-gruntu/

  Czytaj więcej
 • 28.06.2022

  Geotest zmienia logo oraz swoją siedzibę

  Geotest jest na polskim rynku ponad 30 lat. Dziś dzielimy się dwiema ważnymi zmianami w naszej działalności:

  Czytaj więcej
 • 18.11.2021

  Wywiad w magazyny.pl

  Zachęcamy do lektury wywiadu opublikowanego w magazyny.pl, w którym eksperci z JLL oraz Geotest opisują wiele narzędzi i sposobów na sprawdzenie nieruchomości przed podjęciem decyzji inwestycyjnych. Wybudowanie magazynu czy fabryki na gruncie, o którym nic nie wiemy, wydaje się nierozsądne. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu inwestycyjnego ważnym aspektem jest due diligence nieruchomości.

  Czytaj więcej
 • 01.11.2021

  Publikacja w Builder Polska

  W listopadowym numerze miesięcznika Builder Polska ukazał się artykuł autorstwa dr Michała Greli dotyczący badania gruntu dla inwestycji magazynowych. W publikacji opisano case study 22 ha nieruchmości położonej w Lublinie.

  "Z roku na rok popyt na grunty rośnie, a ich podaż jest naturalnie ograniczona. Również obecna sytuacja na rynku nieruchomości przyspiesza znikanie dostępnych gruntów pod nowe inwestycje. Ogromnym wyzwaniem inwestorów jest dokładne określenie jakości i możliwości gruntu, jakim dysponują lub jaki chcą nabyć (...)"

  Czytaj więcej
 • 02.11.2020

  30 lat Geotestu

  Geotest istnieje na rynku już 30 lat. Opracowaliśmy do tej pory ponad 8500 dokumentacji w całej Polsce. Z naszych usług korzystają firmy deweloperskie, branża handlowa, inwestorzy publiczni i wiele innych podmiotów. Działamy głównie w Warszawie, gdzie współpracowaliśmy przy budowie Metra Warszawskiego i Stadionu Narodowego, renowacji Dawnej Fabryki Modlina, czy zabezpieczaniu Kościoła Św. Anny.

  Czytaj więcej
 • 30.10.2020

  Rekordowy obszar badań

  W ostatnim czasie wykonaliśmy badania zanieczyszczenia gruntu wraz z pełnym Audytem środowiskowym i wody gruntowej na działce o powierzchni około 63 ha zlokalizowanej w Warszawie. To największy obszar badany jednorazowo przez Geotest. Poprzednie podobne badania przeprowadzaliśmy na obszarze 50 ha, który znajdował się poza granicami Warszawy.

  Czytaj więcej
 • 10.10.2020

  Tarcze TBM na budowie metra

  Trwa drążenie tuneli szlakowych na budowie II linii metra w Warszawie, na której Geotest sprawuje nadzór geotechniczny. Na praskim odcinku do wykonania jest 5787 m tuneli. Jako pierwsza z szybu startowego przy stacji C21 Bródno wystartowała tarcza Maria, której zadaniem jest wydrążenie tunelu północnego. 15 czerwca rozpoczęła prace tarcza Anna wykonująca tunel południowy. 17 lipca Anna dotarła do stacji Kondratowicza. We wrześniu 2020 Maria wykonała 2239 metrów z zaplanowanych 2908, a Anna 921 z 2878 metrów. 

  Czytaj więcej
 • 15.09.2020

  Badamy na terenie całego kraju

  W roku 2019 i 2020 na potrzeby realizacji badań podłoża odwiedziliśmy: Balice, Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Garwolin, Gdańsk, Gdynię, Gniezno, Goleniów, Katowice, Kazimierz Dolny, Kowale, Kraków, Kutno, Lublin, Łódź, Małopole, Międzyrzecze Górne, Mszczonów, Mysłowice, Ostrołękę, Płock, Poznań, Radom, Rzeszotary, Rzeszów, Sokołów Małopolski, Sopot, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Szklarską Porębę, Toruń, Tychy, Unieście, Wrocław, Zabrze, Zawiercie, Zieloną Górę, Żory.

  Czytaj więcej
 • 19.06.2020

  Repery Głębinowe

  W październiku zainstalowaliśmy dwa repery głębinowe na terenie elektrowni Rybnik. Należąca do PGE elektrownia węglowa posiada moc 1800 MW. Repery o głębokości kilkunastu metrów zainstalowano w osłonie rur o średnicy 120 mm. Tego typu prace są aktualnie wykonywane rzadko. Po raz pierwszy w Polsce wykonano je na budowie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w latach pięćdziesiątych XX wieku.

  Czytaj więcej
 • 12.06.2020

  Referat o błędach i brakach w dokumentacjach

  Firmom geotechnicznym i budowlanym zdarza się wykazać niewiedzą, w wyniku czego powstałe opracowania i dokumenty zawierają różnego rodzaju błędy lub braki. 5 marca 2020 roku Krzysztof Traczyński na Seminarium IBDiM i PZWFS „Wzmacnianie podłoża i fundamentowanie 2020” wygłosił referat o ciekawych przykładach tego rodzaju zaniedbań. Treść referatu zamieściliśmy w Poradniku dla budujących.

  Zapraszamy do lektury!

   

  Czytaj więcej
 • 09.01.2020

  Wykorzystanie modeli 3D

  W połowie 2019 roku rozpoczęliśmy pierwsze opracowania z zastosowaniem specjalistycznego oprogramowania 3D do wizualizacji układu warstw geologicznych podłoża i stref zanieczyszczonego gruntu. Jednocześnie dokonaliśmy obliczeń bilansu mas zimnych i zaproponowaliśmy optymalną głębokość posadowienia dla obiektów wielkoobszarowych dużego centrum logistycznego. Dane o morfologii terenu uzyskane zostały poprzez nalot fotogrametryczny dronem, które następnie zaimportowaliśmy do modelu BIM wykonanego dla całej inwestycji.

  Czytaj więcej
 • 11.11.2019

  Konferencja ECSMGE w Reykjavíku

  We wrześniu byliśmy obecni w Reykjavíku, gdzie odbyła się XVII Europejska Konferencja Gruntów i Inżynierii Geotechnicznej (European Conference on Soil Mechanics and Geotechnical Engineerign – ECSMGE), zatytułowana „Inżynieria geotechniczna, podstawa przyszłości”.

  Czytaj więcej
 • 05.08.2019

  Roma Tower

  W czerwcu zakończyliśmy badania szczegółowe dla projektu wieżowca Roma Tower. Budynek o wysokości 170 metrów posiadał będzie wielopoziomowy garaż podziemny. Na potrzeby tej inwestycji wykonaliśmy zaawansowane badania geologiczne polowe i laboratoryjne, oraz opracowaliśmy wszelakie opracowania związane z branżą geotechniczną.

  Czytaj więcej
 • 23.11.2018

  Najgłębszy basen na świecie

  W Mszczonowie trwają prace fundamentowe przy budowie najgłębszego basenu do nurkowania na świecie. Obiekt posadowiony zostanie na głebokości prawie 50 m poniżej poziomu terenu, zatem o 20 metrów głebiej niż najgłębsza stacja metra w Warszawie. Geotest wykonał weryfikujące badania i określił parametry geotechniczne podłoża gruntowego dla projektu i wykonawstwa obudowy wykopu.

   

  Czytaj więcej
 • 05.11.2018

  Nalot fotogrametryczny wykonany dronem

  W ostatnich miesiącach wykonaliśmy badania zanieczyszczania gruntu i wody gruntowej dla nieruchomości o powierzchni 150 ha. Na potrzeby opracowania dokumentacji badań wstępnych i szczegółowych pobranych zostało 500 prób pojedynczych. Do analizy terenu niezbędny był nalot fotogrametryczny wykonany dronem.

  Czytaj więcej
Umów się na bezpłatną konsultację

Umów się na bezpłatną konsultację

Michał Flisiak Business Development Specialist +48 881 575 414