Aktualności

Zobacz czym się ostatnio zajmowaliśmy oraz w czym uczestniczyliśmy

 • Badania dla nabrzeża portu

  Badania dla nabrzeża portu

  Po kilku miesiącach wytężonych prac opracowaliśmy opinię geotechniczną na potrzeby przebudowy nabrzeża portowego. Historia obiektu sięga czasów przedwojennych kiedy wybudowano trzy baseny portowe. Obecnie trwają prace projektowe mające na celu rewitalizację portu i jego przekształcenie w nową dzielnicę mieszkaniowo-usługowo-biurową.

  Czytaj więcej
 • Kolejny wieżowiec w Warszawie

  Kolejny wieżowiec w Warszawie

  Rozpoczęliśmy prace badawcze nad nowym projektem budynku wysokościowego, który ma powstać w centrum Warszawy. Jest to trzydziesta inwestycja, dla której Geotest Sp. z o.o. przeprowadzi kompleksowe badania terenowe, laboratoryjne oraz opracuje szczegółowe dokumentacje z zakresu geologii, geotechniki i ochrony środowiska. Każdy z tych trzydziestu budynków osiąga wysokość ponad 100 metrów i jest znaczącym wkładem w urbanistykę miasta. 

  Czytaj więcej
 • 10 000 zrealizowanych dokumentacji

  10 000 zrealizowanych dokumentacji

  Po 33 latach działalności, zrealizowaliśmy projekt numer 10 000. Wnikliwa analiza statystyk pokazuje, że w tym okresie opracowaliśmy niemal 1100 dokumentacji geologiczno-inżynierskich. Ponad 1200 dokumentacji dotyczących zanieczyszczenia gruntu i wody gruntowej, remediacji oraz ocen środowiskowych. 

  Każdy zrealizowany projekt zwiększa nasze repozytorium wiedzy o gruntach w Polsce i zagranicą, pozwala to nam ciągle ulepszać jakość realizowanych analiz. 

  Dziękujemy naszym klientom i partnerom biznesowym za zaufanie!

  Czytaj więcej
 • Badania geologiczne dla CPK

  Badania geologiczne dla CPK

  Geotest opracował i zatwierdził projekt robót geologicznych dla terminala Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Dla inwestycji wykonanych zostanie szereg badań i analiz w standardzie i skali niespotykanej w Polsce. CPK to jedna z największych inwestycji budowlanych w naszej części Europy. Terminal lotniska będzie zbudowany na działce o powierzchni kilkuset hektarów. Generalnym projektantem architektury jest konsorcjum Foster + Partners i Buro Happold Limited.

  Czytaj więcej
 • Jak mądrze przeprowadzić remediację

  Jak mądrze przeprowadzić remediację

  W Katowicach, na nieruchomości przesyłowej, Geotest opracował i zatwierdził projekt planu remediacji, który stanowił wyzwanie, ale także szansę na przekształcenie skażonego terenu w bezpieczne i przyjazne środowisku miejsce. To projekt, który wykazuje nasze zaangażowanie w ochronę środowiska i oszczędność budżetu naszych klientów.

  Badania i analizy: klucz do sukcesu

  Czytaj więcej
 • Webinary Geotestu

  Zapraszamy na webinary Geotestu

  Wychodząc naprzeciw naszym Klientom, oraz dla wszystkich zainteresowanych, uruchamiamy bezpłatne webinary, na których będziemy się dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem. Naszym celem jest doradzać klientom w procesie inwestycyjnym - ten sam cel przyświeca naszym webinarom.

  Czytaj więcej
 • Michał Grela - wystąpienie na panelu

  Pierwszy Kongres Projektantów i Inżynierów

  29 marca 2023 w warszawskim Centrum Nauki „Kopernik” odbył się pierwszy Kongres Projektantów i Inżynierów, który zgromadził blisko 300 uczestników.

  Na program kongresu złożyły się cztery debaty panelowe, w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele świata nauki i eksperci z różnych specjalności działający przy obsłudze procesów inwestycyjnych.

  Jeden z paneli poświęcono nowoczesnym narzędziom i innowacyjnym rozwiązaniom, a dyskusja skupiona była wokół wdrażania metodologii BIM w projektowaniu. 

  Czytaj więcej
 • Praktyki studenckie w Geotest

  Praktyki studenckie 2023 - dołącz do naszego zespołu już dziś!

  W Geotest rozpoczynamy coroczny, wakacyjny nabór najlepszych studentów na praktyki w naszej firmie. Jesteś studentem geologii lub pokrewnych kierunków? Zapraszamy!

  Zdobędziesz cenne doświadczenie m.in. w działach:

  Czytaj więcej
 • Wejście do warszawskiego metra

  Prace nad III linią metra w Warszawie

  Po ponad pół roku prowadzenia badań terenowych oraz laboratoryjnych uzyskaliśmy wszystkie decyzje administracyjne zatwierdzające dokumentacje geologiczno-inżynierskie oraz dokumentacje hydrogeologiczne dla nowych stacji, tuneli szlakowych oraz stacji techniczno-postojowej III linii metra w Warszawie.

  To był bardzo intensywny okres. Ze względu na charakter oraz rolę inwestycji wszystkie prace były prowadzone w ścisłym reżimie czasowym. Wymagały też zaangażowania dużej ilości sprzętu oraz najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach.

  Czytaj więcej
 • Wielkanoc 2023

  Zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkiej Nocy 2023 życzy cały zespół Geotest.

  Czytaj więcej
 • Wystąpienie Geotestu na XXI seminarium „Wzmocnienie podłoża i fundamentowanie 2023"

  Już kolejny raz Geotest aktywnie uczestniczył w XXI seminarium „Wzmocnienie podłoża i fundamentowanie 2023” organizowanym przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów i Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych.

  W roku 2020 na chwilę przed epidemią dr inż. Krzysztof Traczyński przedstawił referat pt. „Błędy i braki w dokumentacjach geotechnicznych”. Tym razem autor zaprosił uczestników seminarium na prezentację materiału dotyczącego budowy metra w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od zespołu Geotest

  Szczególnym czasem, w którym wypieka się pierniki jest Boże Narodzenie. Ciasto zaś, by było smaczne, musi dojrzeć. Dlatego dawniej pierniki zaczynano przygotowywać już w okresie katarzynek i andrzejek, na początku adwentu. Przez cały okres przedświąteczny ciastka dojrzewały, miękły oraz nabierały aromatu.

  Czytaj więcej
 • Dzielimy się wiedzą - Geotest na Uniwersytecie Warszawskim

  Praca geologa może się kojarzyć z trudnymi pracami terenowymi i mozolną pracą nad dokumentacją. A przecież geologia to także fascynująca dziedzina naukowa i praktyczna, w której można się realizować zawodowo i brać udział w wielu ciekawych projektach. O tym właśnie chcieliśmy przekonać studentów podczas dwóch ostatnich wizyt na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka geoinżynierska na metrze warszawskim

  Z okazji 70-lecia Wydziału Geologicznego Uniwersytety Warszawskiego powstała inicjatywa „7 wycieczek terenowych na 70-lecie Wydziału Geologii”. Do współpracy zaproszono także Geotest.

  Geotest zawsze wspiera inicjatywy popularyzujące wiedzę geologiczną i geotechniczną. Wielu pracowników firmy wywodzi się z Wydziału Geologii UW, więc tym bardziej ucieszyliśmy się z zaproszenia. Ze strony Geotestu wydarzenie organizował dr Michał Grela.

  Czytaj więcej
 • Geotest na III linii metra - nowe wyzwania

  Po naszych badaniach i nadzorach na budowie I i II linii metra w Warszawie nadszedł czas na III linię. Geotest Sp. z o.o. wraz z konsorcjantami, wykona badania, opracuje oraz zatwierdzi dokumentację geologiczno-inżynierską i hydrogeologiczną, niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę dla tego bardzo ważnego i wymagającego projektu.

  O wyzwaniach na III lini metra mogą Państwo dowiedzieć się więcej pod adresem https://builderpolska.pl/2022/09/09/26-roznych-rodzajow-gruntu/

  Czytaj więcej
 • Geotest zmienia logo oraz swoją siedzibę

  Geotest jest na polskim rynku ponad 30 lat. Dziś dzielimy się dwiema ważnymi zmianami w naszej działalności:

  Czytaj więcej
 • Wywiad w magazyny.pl

  Zachęcamy do lektury wywiadu opublikowanego w magazyny.pl, w którym eksperci z JLL oraz Geotest opisują wiele narzędzi i sposobów na sprawdzenie nieruchomości przed podjęciem decyzji inwestycyjnych. Wybudowanie magazynu czy fabryki na gruncie, o którym nic nie wiemy, wydaje się nierozsądne. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu inwestycyjnego ważnym aspektem jest due diligence nieruchomości.

  Czytaj więcej
 • Publikacja w Builder Polska

  W listopadowym numerze miesięcznika Builder Polska ukazał się artykuł autorstwa dr Michała Greli dotyczący badania gruntu dla inwestycji magazynowych. W publikacji opisano case study 22 ha nieruchmości położonej w Lublinie.

  "Z roku na rok popyt na grunty rośnie, a ich podaż jest naturalnie ograniczona. Również obecna sytuacja na rynku nieruchomości przyspiesza znikanie dostępnych gruntów pod nowe inwestycje. Ogromnym wyzwaniem inwestorów jest dokładne określenie jakości i możliwości gruntu, jakim dysponują lub jaki chcą nabyć (...)"

  Czytaj więcej
 • 30 lat Geotestu

  Geotest istnieje na rynku już 30 lat. Opracowaliśmy do tej pory ponad 8500 dokumentacji w całej Polsce. Z naszych usług korzystają firmy deweloperskie, branża handlowa, inwestorzy publiczni i wiele innych podmiotów. Działamy głównie w Warszawie, gdzie współpracowaliśmy przy budowie Metra Warszawskiego i Stadionu Narodowego, renowacji Dawnej Fabryki Modlina, czy zabezpieczaniu Kościoła Św. Anny.

  Czytaj więcej
 • Rekordowy obszar badań

  W ostatnim czasie wykonaliśmy badania zanieczyszczenia gruntu wraz z pełnym Audytem środowiskowym i wody gruntowej na działce o powierzchni około 63 ha zlokalizowanej w Warszawie. To największy obszar badany jednorazowo przez Geotest. Poprzednie podobne badania przeprowadzaliśmy na obszarze 50 ha, który znajdował się poza granicami Warszawy.

  Czytaj więcej
Umów się na bezpłatną konsultację

Umów się na bezpłatną konsultację

Anna Urbanek-Szopa Operations Director +48 570 562 242