Stonex S9 GNSS-RTK w Geoteście

Odbiornik Geodezyjny Stonex

Rewolucja w geodezyjnych pomiarach stała się faktem. Nie ma już potrzeby odszukiwania rzędnych reperów państwowych i wykonywania czasochłonnych pomiarów w terenie. Umożliwia to nowoczesny odbiornik GPS. Geotest wyposażył się w urządzenie Stonex S9. Stonex S9 to 220 kanałowy odbiornik, który odbiera sygnały systemów GPS, Glonass, Sbas, Galileo i Compass.

Otrzymane sygnały z satelitów za pomocą sieci GSM przesyłane zostają z urządzenia do stacji naziemnych, gdzie zostają przeanalizowane i pozbawione błędów. Poprawione odczyty wracają do odbiornika Stonex. Pomiary wysokościowe wykonywane są z dokładnością do 1.5 cm! Urządzenie umożliwia nie tylko odczytywanie rzędnych wysokościowych, ale także pozwala w łatwy sposób wytyczać punkty w terenie.

Przed rozpoczęciem tyczenia w biurze do kontrolera wczytuje się cyfrową wersję podkładu geodezyjnego. Zaznaczone na mapie punkty wyświetlają się wraz z podkładem na ekranie kontrolera i urządzenie samo naprowadza na szukany punkt.

Dokładność wyznaczania punktu w poziomie to 1cm.

Stonex S9 znacznie przyspieszył i ułatwił pracę, ale przede wszystkim ograniczył do minimum możliwość popełnienia błędu. Geotest jest pierwszą firmą geotechniczną w Polsce stale korzystającą z tego typu urządzenia.