Realizacje: Obiekty zabytkowe
Obiekty zamieszczone na poniższej liście zrealizowane zostały w oparciu o badania geotechniczne firmy Geotest. W większości przypadków nasza firma pełniła również nadzór geotechniczny w trakcie prac fundamentowych i ziemnych (kliknij aby zobaczyć duże zdjęcie):
Budynek PAST-y
Obiekty zabytkowe10 piętrowy budynek z jedną kondygnacją podziemną zlokalizowany przy ul. Zielnej 39. Wybudowany w latach 1906-1908 był pierwszym wieżowcem w Polsce. Obecna wysokość budynku to 51 m. W podziemiach budynku wykonano wiercenia na potrzeby sąsiedniej inwestycji.
Dom Gutta
Obiekty zabytkoweWilla własna Romualda Gutta powstała w latach 1926-1928. Budynek o 3 kondygnacjach nadziemnych reprezentuje styl architektoniczny funkcjonalizm i zlokalizowany jest przy ul. Hoene-Wrońskiego 5.
Fabryka Schichta
Obiekty zabytkoweZabudowania dawnej Fabryki Pollena Uroda wcześniej Fabryki kosmetyków Schicht otworzonej w 1899 roku przy ul. Szwedzkiej 20, w najbliższych latach poddane zostaną rewitalizacji. Ceglane budynki zostaną adaptowane na lofty.
Górnośląska 16
Obiekty zabytkoweOkazała kamienica z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi oraz jedną podziemna, która powstała w latach 1922 – 1928 wg projektu Antoniego Jawornickiego. Potocznie zwana Reymontówką, na cześć Władysławowa Reymonta, który tu spędził ostatnie dwa miesiące życia.
Hotel Europejski
Obiekty zabytkoweGmach o 4 kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, zlokalizowany przy ul. Krakowskie Przedmieście 13. Hotel został wybudowany w latach 1855–1878 jako najbardziej luksusowy w stolicy. Obecnie trwają prace projektowe dla trzeciej już przebudowy obiektu. W ramach modernizacji powstanie podziemny garaż oraz użytkowy strych.
Hotel Saski
Obiekty zabytkowe3 kondygnacyjny gmach zlokalizowany przy Placu Bankowym 1, wybudowany w końcu XVII wieku. W roku 2011 rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa obiektu, dzięki której powstanie m.in. garaż podziemny.
Kamienica Kooperatywy Profesorów Uniwersytetu i Politechniki
Obiekty zabytkoweKamienica o 6 kondygnacjach nadziemnych pochodząca z roku 1920, wzniesiona na miejscu częściowo rozebranej XIX-wiecznej kamienicy. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Brzozowej 10 i sąsiaduje z domem Profesorów UW.
Kościół Św. Anny
Obiekty zabytkoweXV wieczna świątynia, usytuowana na krawędzi Skarpy Warszawskiej i skarpy Trasy W-Z, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Olbrzymia wartość historyczna obiektu, zdeterminowała do zaawansowanych badań nad określeniem przyczyn pojawiających się spękań konstrukcji i obliczenia stateczności skarp.
Le Palais
Obiekty zabytkoweBudynki o 4 i 5 kondygnacjach nadziemnych zlokalizowane przy ul. Próżnej 7 oraz 9, wybudowane w roku 1882 zostały odnowione i przebudowane. W podziemiach powstał m.in. 2 poziomowy garaż. Próżna jest jedyną ulicą, której obustronna zabudowa (kamienice nr 7, 9 i 12 ,14) przetrwała zagładę getta.
Lipiński Passage
Obiekty zabytkowe5 piętrowa kamienica zlokalizowana przy Al. Jerozolimskich 63 (róg Emilii Plater), wybudowana w 1898 roku. W latach 2009-2010 budynek odrestaurowano i przeznaczono na cele biurowe.
Muzeum Gazownictwa w Warszawie
Obiekty zabytkoweGazownia Warszawska przy ul. Kasprzaka 25 wybudowana w latach 1886-1888 obecnie mieści siedzibę PGNiG. Widoczny na fotografii budynek, osłaniał stalowy zbiornik do magazynowania gazu. W przeszłości istniały trzy podobne zbiorniki, z czego dwa przetrwały do chwili obecnej i stanowią bardzo ciekawą architekturę do zaaranżowania na cele usługowe lub mieszkaniowe.
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
Obiekty zabytkoweXVII wieczny pałac Pułaskich wraz z Centrum Edukacyjno-Muzealnym, które powstało w miejscu dawnego folwarku na terenie zabytkowego parku w Winiarach.
Park Skaryszewski
Obiekty zabytkoweZabytkowy park krajobrazowy zlokalizowany na warszawskiej Pradze. Jego granice wyznaczają Al. Zieleniecka i Waszyngtona i ul. Międzynarodowa oraz południowa linia brzegowa Jeziorka Kamionkowskiego. Park posiada powierzchnię 58 ha, a założony został na terenach pastwiska miejskiego w latach 1905–1922 przez Franciszka Szaniora. Park nosi im. Ignacego Jana Paderewskiego i od 1973 roku jest wpisany do rejestru zabytków. W najbliższym czasie park poddany zostanie rewitalizacji.
Pałac biskupów łuckich
Obiekty zabytkowe2 kondygnacyjny budynek z jedną kondygnacją piwnic, zlokalizowany przy ul. Zamkowej w Janowie Podlaskim. Wzniesiony w latach 1770-1780 na ruinach zamku zniszczonego w czasie potopu szwedzkiego. W najbliższym czasie pałac zostanie odnowiony i rozbudowany.
Pałac Brühla na Młocinach
Obiekty zabytkowe2 kondygnacyjny budynek zlokalizowany przy ul. Muzealnej 1 na warszawskich Młocinach. Wzniesiony w latach 1752-1758, w czasie swojego istnienia kilkakrotnie przebudowywany. W najbliższym czasie pałac poddany zostanie rewitalizacji.
Pałac Błękitny
Obiekty zabytkoweWybudowany na przełomie XVII i XVIII wieku przy ul. Senatorskiej 37, obecnie siedziba ZTM. Renowacja pałacu rozpocznie się w 2011 roku. Stołeczny Konserwator Zabytków nie wyraził jednak zgody na wykonanie garażu podziemnego. Inna nazwa obiektu to Pałac Zamoyskich.
Pałac Kultury i Nauki
Obiekty zabytkoweNajwyższy budynek w Polsce o 42 kondygnacjach nadziemnych i 2 podziemnych. Całkowita wysokość obiektu 231 m. W związku z zalaniem piwnic pod Salą Kongresową, wykonano badania geologiczne mające na celu określenie przyczyn pojawiającej się wilgoci oraz określono poziom wody gruntowej.
Pałac Młodziejowskiego
Obiekty zabytkowe3 kondygnacyjny gmach z końca XVII wieku, zlokalizowany przy ul. Miodowej 10. W wyniku rozpoczętych w 2010 roku prac renowacyjnych, powstanie dwupoziomowy garaż podziemny na dziedzińcu oraz powierzchnie biurowe. Budynek znany także jako pałac Morsztynów.
Pałac w Czemiernikach
Obiekty zabytkowePóźnorenesansowy pałac zbudowany pierwotnie pod koniec XVI wieku jako renesansowy dwór alkierzowy, przebudowany w latach 1615-1625 i ponownie po 1736 roku. Wygląd obecny nadany został podczas remontu około 1852 roku. W 2010 roku w pałacu i jego otoczeniu rozpoczęły się prace restauracyjne.
Pałac w Wilanowie
Obiekty zabytkowePałac królewski z zespołem parkowym, wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego według projektu Augustyna Locciego, skrzydła boczne dobudowano w latach 1723–1729[1]. Obecnie w budynku mieści się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”
Obiekty zabytkoweZespół ceglanych budynków XIX- wiecznej fabryki znajdujący się między ulicami Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską. Fabryka wybudowana został w latach 1895-1897. W ostatnich latach rozpoczęto rewitalizację pofabrycznych zabudowań na cele biurowe, mieszkalne oraz handlowe.
Willa Milusin
Obiekty zabytkoweDwukondygnacyjny dworek zbudowany w 1923 roku dla Józefa Piłsudskiego w podwarszawskim Sulejówku. Od roku 2008 w odnowionym budynku mieści się Muzeum Józefa Piłsudskiego.
Zamek Królewski w Warszawie
Obiekty zabytkoweNajbardziej znany obiekt zabytkowy w Polsce, barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4, odbudowany po zniszczeniach II Wojny Światowej, od strony Arkad Kubickiego otoczony zabytkowymi ogrodami aktualnie poddawanymi rewitalizacji.
Zamek Ujazdowski
Obiekty zabytkowe3 kondygnacyjna budowla pochodząca z początku XVII wieku, zlokalizowana na krawędzi Skarpy Warszawskiej przy Al. Ujazdowskich. Badania geologiczne wykonano na potrzeby projektu zabezpieczenia skarpy. Obecnie Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej.