Realizacje: Obiekty zabytkowe

Obiekty zamieszczone na poniższej liście zrealizowane zostały w oparciu o badania geotechniczne firmy Geotest. W większości przypadków nasza firma pełniła również nadzór geotechniczny w trakcie prac fundamentowych i ziemnych (kliknij aby zobaczyć duże zdjęcie):

 • Budynek PAST-y

  Budynek PAST-y

  Obiekty zabytkowe

  10 piętrowy budynek z jedną kondygnacją podziemną zlokalizowany przy ul. Zielnej 39. Wybudowany w latach 1906-1908 był pierwszym wieżowcem w Polsce. Obecna wysokość budynku to 51 m. W podziemiach budynku wykonano wiercenia na potrzeby sąsiedniej inwestycji.

  Budynek PAST-y
 • Dom Gutta

  Dom Gutta

  Obiekty zabytkowe

  Willa własna Romualda Gutta powstała w latach 1926-1928. Budynek o 3 kondygnacjach nadziemnych reprezentuje styl architektoniczny funkcjonalizm i zlokalizowany jest przy ul. Hoene-Wrońskiego 5.

  Dom Gutta
 • „Praga” Towarzystwo Akcyjne Fabryki Produktów Chemicznych

  Fabryka Schichta

  Obiekty zabytkowe

  Zabudowania dawnej Fabryki Pollena Uroda wcześniej Fabryki kosmetyków Schicht otworzonej w 1899 roku przy ul. Szwedzkiej 20, w najbliższych latach poddane zostaną rewitalizacji. Ceglane budynki zostaną adaptowane na lofty.

  „Praga” Towarzystwo Akcyjne Fabryki Produktów Chemicznych
 • Górnośląska 16

  Górnośląska 16

  Obiekty zabytkowe

  Okazała kamienica z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi oraz jedną podziemna, która powstała w latach 1922 – 1928 wg projektu Antoniego Jawornickiego. Potocznie zwana Reymontówką, na cześć Władysławowa Reymonta, który tu spędził ostatnie dwa miesiące życia.

  Górnośląska 16
 • Hotel Europejski

  Hotel Europejski

  Obiekty zabytkowe

  Gmach o 4 kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, zlokalizowany przy ul. Krakowskie Przedmieście 13. Hotel został wybudowany w latach 1855–1878 jako najbardziej luksusowy w stolicy. Obecnie trwają prace projektowe dla trzeciej już przebudowy obiektu. W ramach modernizacji powstanie podziemny garaż oraz użytkowy strych.

  Hotel Europejski
 • Hotel Saski

  Hotel Saski

  Obiekty zabytkowe

  3 kondygnacyjny gmach zlokalizowany przy Placu Bankowym 1, wybudowany w końcu XVII wieku. W roku 2011 rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa obiektu, dzięki której powstanie m.in. garaż podziemny.

  Hotel Saski
 • Kamienica Kooperatywy Profesorów Uniwersytetu i Politechniki

  Kamienica Kooperatywy Profesorów Uniwersytetu i Politechniki

  Obiekty zabytkowe

  Kamienica o 6 kondygnacjach nadziemnych pochodząca z roku 1920, wzniesiona na miejscu częściowo rozebranej XIX-wiecznej kamienicy. Budynek zlokalizowany jest przy ul. Brzozowej 10 i sąsiaduje z domem Profesorów UW.

  Kamienica Kooperatywy Profesorów Uniwersytetu i Politechniki
 • Kościół Św. Anny

  Kościół Św. Anny

  Obiekty zabytkowe

  XV wieczna świątynia, usytuowana na krawędzi Skarpy Warszawskiej i skarpy Trasy W-Z, przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Olbrzymia wartość historyczna obiektu, zdeterminowała do zaawansowanych badań nad określeniem przyczyn pojawiających się spękań konstrukcji i obliczenia stateczności skarp.

  Kościół Św. Anny
 • Le Palais

  Obiekty zabytkowe

  Budynki o 4 i 5 kondygnacjach nadziemnych zlokalizowane przy ul. Próżnej 7 oraz 9, wybudowane w roku 1882 zostały odnowione i przebudowane. W podziemiach powstał m.in. 2 poziomowy garaż. Próżna jest jedyną ulicą, której obustronna zabudowa (kamienice nr 7, 9 i 12 ,14) przetrwała zagładę getta.

 • Lipiński Passage

  Lipiński Passage

  Obiekty zabytkowe

  5 piętrowa kamienica zlokalizowana przy Al. Jerozolimskich 63 (róg Emilii Plater), wybudowana w 1898 roku. W latach 2009-2010 budynek odrestaurowano i przeznaczono na cele biurowe.

  Lipiński Passage
 • Stara Gazownia

  Muzeum Gazownictwa w Warszawie

  Obiekty zabytkowe

  Gazownia Warszawska przy ul. Kasprzaka 25 wybudowana w latach 1886-1888 obecnie mieści siedzibę PGNiG. Widoczny na fotografii budynek, osłaniał stalowy zbiornik do magazynowania gazu. W przeszłości istniały trzy podobne zbiorniki, z czego dwa przetrwały do chwili obecnej i stanowią bardzo ciekawą architekturę do zaaranżowania na cele usługowe lub mieszkaniowe.

  Stara Gazownia
 • Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  Obiekty zabytkowe

  XVII wieczny pałac Pułaskich wraz z Centrum Edukacyjno-Muzealnym, które powstało w miejscu dawnego folwarku na terenie zabytkowego parku w Winiarach.

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
 • Park Skaryszewski

  Obiekty zabytkowe

  Zabytkowy park krajobrazowy zlokalizowany na warszawskiej Pradze. Jego granice wyznaczają Al. Zieleniecka i Waszyngtona i ul. Międzynarodowa oraz południowa linia brzegowa Jeziorka Kamionkowskiego. Park posiada powierzchnię 58 ha, a założony został na terenach pastwiska miejskiego w latach 1905–1922 przez Franciszka Szaniora. Park nosi im. Ignacego Jana Paderewskiego i od 1973 roku jest wpisany do rejestru zabytków. W najbliższym czasie park poddany zostanie rewitalizacji.

 • Pałac biskupów łuckich

  Pałac biskupów łuckich

  Obiekty zabytkowe

  2 kondygnacyjny budynek z jedną kondygnacją piwnic, zlokalizowany przy ul. Zamkowej w Janowie Podlaskim. Wzniesiony w latach 1770-1780 na ruinach zamku zniszczonego w czasie potopu szwedzkiego. W najbliższym czasie pałac zostanie odnowiony i rozbudowany.

  Pałac biskupów łuckich
 • Pałac Brühla na Młocinach

  Pałac Brühla na Młocinach

  Obiekty zabytkowe

  2 kondygnacyjny budynek zlokalizowany przy ul. Muzealnej 1 na warszawskich Młocinach. Wzniesiony w latach 1752-1758, w czasie swojego istnienia kilkakrotnie przebudowywany. W najbliższym czasie pałac poddany zostanie rewitalizacji.

  Pałac Brühla na Młocinach
 • Pałac Błękitny

  Pałac Błękitny

  Obiekty zabytkowe

  Wybudowany na przełomie XVII i XVIII wieku przy ul. Senatorskiej 37, obecnie siedziba ZTM. Renowacja pałacu rozpocznie się w 2011 roku. Stołeczny Konserwator Zabytków nie wyraził jednak zgody na wykonanie garażu podziemnego. Inna nazwa obiektu to Pałac Zamoyskich.

  Pałac Błękitny
 • Pałac Kultury i Nauki

  Pałac Kultury i Nauki

  Obiekty zabytkowe

  Najwyższy budynek w Polsce o 42 kondygnacjach nadziemnych i 2 podziemnych. Całkowita wysokość obiektu 231 m. W związku z zalaniem piwnic pod Salą Kongresową, wykonano badania geologiczne mające na celu określenie przyczyn pojawiającej się wilgoci oraz określono poziom wody gruntowej.

  Pałac Kultury i Nauki
 • Pałac Młodziejowskiego

  Pałac Młodziejowskiego

  Obiekty zabytkowe

  3 kondygnacyjny gmach z końca XVII wieku, zlokalizowany przy ul. Miodowej 10. W wyniku rozpoczętych w 2010 roku prac renowacyjnych, powstanie dwupoziomowy garaż podziemny na dziedzińcu oraz powierzchnie biurowe. Budynek znany także jako pałac Morsztynów.

  Pałac Młodziejowskiego
 • Pałac w Czemiernikach

  Pałac w Czemiernikach

  Obiekty zabytkowe

  Późnorenesansowy pałac zbudowany pierwotnie pod koniec XVI wieku jako renesansowy dwór alkierzowy, przebudowany w latach 1615-1625 i ponownie po 1736 roku. Wygląd obecny nadany został podczas remontu około 1852 roku. W 2010 roku w pałacu i jego otoczeniu rozpoczęły się prace restauracyjne.

  Pałac w Czemiernikach
 • Pałac Jana III Sobieskiego

  Pałac w Wilanowie

  Obiekty zabytkowe

  Pałac królewski z zespołem parkowym, wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego według projektu Augustyna Locciego, skrzydła boczne dobudowano w latach 1723–1729[1]. Obecnie w budynku mieści się Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

  Pałac Jana III Sobieskiego
 • Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”

  Obiekty zabytkowe

  Zespół ceglanych budynków XIX- wiecznej fabryki znajdujący się między ulicami Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską. Fabryka wybudowana został w latach 1895-1897. W ostatnich latach rozpoczęto rewitalizację pofabrycznych zabudowań na cele biurowe, mieszkalne oraz handlowe.

 • Willa Milusin

  Willa Milusin

  Obiekty zabytkowe

  Dwukondygnacyjny dworek zbudowany w 1923 roku dla Józefa Piłsudskiego w podwarszawskim Sulejówku. Od roku 2008 w odnowionym budynku mieści się Muzeum Józefa Piłsudskiego.

  Willa Milusin
 • Zamek Królewski w Warszawie

  Zamek Królewski w Warszawie

  Obiekty zabytkowe

  Najbardziej znany obiekt zabytkowy w Polsce, barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4, odbudowany po zniszczeniach II Wojny Światowej, od strony Arkad Kubickiego otoczony zabytkowymi ogrodami aktualnie poddawanymi rewitalizacji.

  Zamek Królewski w Warszawie
 • Zamek Ujazdowski

  Zamek Ujazdowski

  Obiekty zabytkowe

  3 kondygnacyjna budowla pochodząca z początku XVII wieku, zlokalizowana na krawędzi Skarpy Warszawskiej przy Al. Ujazdowskich. Badania geologiczne wykonano na potrzeby projektu zabezpieczenia skarpy. Obecnie Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej.

  Zamek Ujazdowski